Recenze - Zámecký Hotel Ctěnice

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze

ověřeno zákazníky Zámecký Hotel Ctěnice

EFFECT management s.r.o.
IČ 03498786
Bohdanečská 1
Praha 9 - Vinoř CZ
www.zameckyhotel-ctenice.cz

recepce@zameckyhotel-ctenice.cz

Všechna zařízení provozovatele

Restaurace - Zámecký Hotel Ctěnice, Zámecký Hotel Ctěnice

Zámecký Hotel Ctěnice

Zámecký hotel Ctěnice sídlí v prostorách malebného zámeckého areálu Ctěnice v Praze-Vinoři. Zámek stojí na místě původní gotické tvrze, která byla kolem roku 1550 přestavěna na renesanční zámek.  

Něco z historie

První písemná zmínka o zdejší tvrzi pochází z roku 1372. V době husitských válek, v roce 1421, byla tvrz zabrána pražskou obcí. Během 17. století vlastnili zámek Boryňové ze Lhoty, Valdštejnové a Losyové z Losinthalu. Posledním významným rodem, který zasáhl do podoby zámku, byli Windischgrätzové.

Zámek byl původně gotickou tvrzí, kterou chránil příkop. Kolem roku 1550 byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. V letech 1719–24 architekt F. M. Kaňka přestavěl pro hraběte Prokopa Černína z Chudenic zámek do klasicistní barokní podoby. Ten se dochoval s drobnými úpravami až dodnes. Od roku 1945 objekt chátral, až byl v roce 1993 bezplatně převeden do majetku hlavního města Prahy. Objekt byl svěřen Pražské informační službě, která celý areál zrekonstruovala.

V průběhu let prošel zámek také barokní a klasicistní úpravou. Zámecký hotel je situován v bývalé sýpce a nabízí romantické ubytování. Parkování je zdarma zajištěno na hotelovém parkovišti. 

Ubytování

Nově zrekonstruovaný zámecký hotel má kapacitu 48 lůžek ve 26 pokojích se stylovou dobovou atmosférou. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV se satelitním příjmem, připojením k internetu a vysoušečem vlasů.

Služby hotelu

Hotelové pokoje jsou rozmístěny ve dvou patrech s přístupem osobního výtahu. Hotel je nekuřácký a disponuje bezbariérovým přístupem, parkovištěm, nádhernou zahradou i úschovnou jízdních kol.

Součástí areálu je kromě krásné zámecké restaurace a kavárny s terasou též zámecký park a jízdárna. Muzeum hlavního města Prahy zde pravidelně připravuje expozice a kulturní akce.

Zámecký areál také nabízí vyjížďky na koních, prohlídku zámku s výstavou řemesel a návštěvu zámeckého zahradnictví.


„Zámecký Hotel Ctěnice“ nemá zatím žádné recenze.