Recenze - VEXTA a.s.

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 26196662
Hovorčovická 137
Bořanovice 25065 CZ
www.vexta.cz
777774207
zdobinsky@vexta.cz

VEXTA a.s.


1992 Pan Vladislav Veselý začíná své obchodní aktivity rozvíjet pod obchodním názvem „Vladislav Veselý – Vekra“. Rodinná atmosféra a zákaznický přístup se příznivě projevují narůstajícím počtem spokojených zákazníků. Brzy společnost plně využívá svůj potenciál a na přelomu let 1994/1995 vstupuje na trh pozemního stavitelství se specializací na výstavbu rodinných domů.
2000 Dne 25.8.2000 je do obchodního rejstříku zapsána společnost „Vekra stavební s.r.o.“ – jako garant a pokračovatel obchodních aktivit Vladislava Veselého. Do vedení společnosti plnohodnotně vstupuje syn Tomáš.
2000/1 Dalším významným krokem v rozvoji společnosti je zahájení spolupráce s firmou VEKRA. Zákazníkům zajišťuje kompletní dodávku a montáž plastových, hliníkových a dřevěných oken a dveří.
2001 Klíčovou aktivitou společnosti se stává komplexní revitalizace obvodových plášťů a jejich zateplení. Postupně přibývají realizace rodinných domů a prvních bytových a panelových objektů nejen v Praze, ale i ve středních Čechách.
2006 Vekra stavební zavádí systém managementu jakosti dle ČSN EN ISO 9001. Zároveň si připisuje první realizace v sektoru veřejných zakázek – školy, školky a administrativní objekty, dále se podílí i na různých developerských projektech.
2009
Zaveden integrovaný systém managementu ve shodě s normami ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Firma tak dává svým zákazníkům garanci, že všechny procesy ve společnosti jsou systematicky řízeny a kontrolovány.
2010 Vekra stavební je přijata do cechu pro zateplování budov a zařazuje se tak mezi úzkou skupinu nejserióznějších realizačních firem v ČR.
2012 Vekra stavební se stává majitelem značky „NICEWOOD“ a nabízí tak i realizace dřevostaveb rodinných domů na klíč. V říjnu se pro klienty otevírá první vzorový dům v Šestajovicích u Prahy. Zároveň dochází k rozčlenění firmy na tři divize – zateplení, okna a dřevostavby.
2013 Dne 15.2.2013 dochází ke konsolidaci všech aktivit a společnost přijímá nový obchodní název „VEXTA“. Všechny činnosti a nabízené produkty jsou sjednoceny pod jednu značku. Zápisem do obchodního rejstříku ze dne 7.6.2013 je dokončena transformace firmy na akciovou společnost – vzniká VEXTA a.s. Nedaleko Olomouce, v Moravské Huzové, je zahájen provoz v nové výrobní hale.
2014
VEXTA DOMY se poprvé dostávají mezi první desítku největších dodavatelů dřevostaveb v ČR.
2015
Divize „zateplení“ i „okna“ úspěšně realizují celou řadu zajímavých zakázek především v Praze a Středočeském kraji. Divize „dřevostavby“ zaznamenává velký úspěch – během roku 2015 jsme prodali 50 našich domů. Kompletní rekonstrukcí prochází výrobní hala v Moravské Huzové, investujeme do nových automatických a poloautomatických technologií.
2016
Společnost se stává členem ADMD – Asociace dodavatelů montovaných domů. Firmy sdružené v ADMD se chtějí výrazně odlišit od těch výrobců, kteří nejsou schopni dodržovat technické parametry ovlivňující kvalitu dřevostaveb a jejich životnost, proto certifikaci dle DNK podléhají pouze firmy sdružené v ADMD.


„VEXTA a.s.“ nemá zatím žádné recenze.