Recenze - Tomáš Kudera

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 01538250
Chotěšovská 679/5
Praha 19000 CZ
www.nase-zdravi.cz
721489623
kudera.tomas@centrum.cz

Tomáš Kudera

Lékaři postupně přicházejí na to, že základním kamenem odolnosti organismu proti nemocem je zdravé jídlo. Pokud tělu dodáte všechno potřebné k tomu, aby si udrželo dobrou obranyschopnost, je skoro vyhráno. V podstatě to lze shrnout velmi jednoduše: ke zdraví je nejlepší se projíst.

V dnešní době nám již připadá samozřejmé, že složení naše jídelníčku, ale i náš životní styl může ovlivňovat náš zdravotní stav, jak v dobrém, tak i ve zlém. Na sledování toho, jak různé složky naší stravy, jídla i pití, mohou ovlivňovat náš organismus, se specializuje velké množství nejen lékařů, ale i celá řada další odborníků.

Odborné poznatky potvrzují fakt, který zjišťujeme sami každé odpoledne v kanceláři: potraviny mohou ovlivnit naši náladu. Existují důkazy o tom, že často nevědomě dáváme přednost pokrmům, které mění chemické procesy v mozku a navozují pohodu. Dalo by se říct, že si vlastně sami ordinujeme antidepresiva. Příznaky deprese jsou například únava, ztráta energie, pocity viny nebo zbytečnosti, pokles zájmu o obvyklé aktivity apod. Odborné výzkumy dokazují, že lidé, kteří žijí ve stresu, trpí častějšími infekcemi. Stres působí na imunitní systém a umožňuje tím vznik některých běžných infekčních onemocnění. Skutečnou depresi musí samozřejmě léčit psychiatr nebo psycholog. Jestli na vás ale leze jen špatná nálada, vyzkoušejte ji zahnat správnou stravou.


„Tomáš Kudera“ nemá zatím žádné recenze.