Recenze - Stanislav Rek

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 41044011
51
Hukvaldy 73946 CZ
www.tropichukvaldy.cz
603592173
tropichukvaldy@seznam.cz

Stanislav Rek


Hledáte-li zajímavé místo, kam na výlet s dětmi v Ostravském kraji, jste zde správně. 

Pro děti, na které jsme se zvlášť zaměřili, máme připraveny vodní překlápěčky, vodní kola, ve skleníku 2m vysoký vodopád a na zahradě potok se třemi jezírky s rybičkama. Děti se u nás často zajímají také o motýly, minerály, které jsou i prodejné, kvetoucí kaktusy, sukulenty a masožravé rostliny.Také si rády povídají s našimi mluvícími papoušky : Ara, Amazoňan, Žako a Kakadu, který nejen mluví, ale umí například i mávat.Nebo také s Loskutákem, který umí lépe napodobit intonaci lidského hlasu, než papoušci.

Děti v Hukvaldském Tropicu mohou vstoupit do výběhu králíků.Z dalších zvířat je možno shlédnout Leguána zeleného, původem z Jižní Ameriky, Amadiny, pestře zbarvené zlaté a diamantové bažanty, málo známá plemena holubů a sklípkany. V našich tropických sklenících si můžete prohlédnout citrusy, fíkovníky, papáje, mučenky, vavříny…

Na zahradě rostou druhy bambusy, které snáší naše klima, moruše, které již dnes nejsou příliš rozšířené, Schisandry které mají podobný účinek jako Žen-Šen, odolné druky Kaki, nebo u nás dosud málo rozšířené ovoce Asiminy, s plody chutí tropického ovoce, kiwi, které v našich podmínkách nevymrzá, Muchovník, který má podobné plody borůvkám, Zimolez jehož plody dozrávají již v květnu, Kustovnici čínskou…Z okrasných venkovních rostlin můžete vidět například rostliny, které přežily z pravěku – Jinan dvoulaločný nebo Araucarií araucanu, japonské javory, v ČR málo rozšířenou Cunninghamii, Taxodium, Rododendrony, Azalky a Čarověníky. Součastí asijské zahrady je také sbírka bonsají.

Na Hukvaldech nás můžete navštíviti i v případě, že Vás na Vašem výletě zastihne déšť.Expozice je z vyjímkou zahrady celá v interiéru.

Psi k nám mohou a neplatí žádné vstupné.


„Stanislav Rek“ nemá zatím žádné recenze.