Recenze - Penzion Příleský mlýn

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze

Penzion Příleský mlýn

SATURN TRUCK SERVICE s.r.o.
IČ 25140078
Všechovice 80–81
Všechovice 75353 CZ
www.prileskymlyn.cz
+420 774 623 177
prileskymlyn@seznam.cz

Penzion Příleský mlýn

Příleský mlýn se nachází v malebném prostředí předhůří Hostýnských vrchů, 10 km jihozápadně od Hranické propasti a 10 km severovýchodně od Bystřice pod Hostýnem. Mlýn byl postaven již v 17. století!!

Základy původního mlýnu pochází z poloviny 17. století. Současné objekty mlýnu, pekárny, vodní elektrárny a sodovkárny začaly být budovány na přelomu 19. a 20. století. Technickou zajímavostí jsou obrovské transmise, přenášející točivý pohyb přes několik pater k několika různým strojům. Pramen vody kojenecké kvality plnil oblíbené limonády. Po 2. světové válce a následném období, však mlýn chátrá a je rozebírán na stavební materiál a demolován... 

Díky odvážnému plánu několika podnikatelů, se však mlýn opět vrací do své původní krásy. Mouka se zde asi již mlít nebude, ale rádi Vás, zde přivítáme u sklenky dobrého moku, či u plného talíře z naší vyhlášené "mlynářské" kuchyně.

V penzionu na vás čekají pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí a možností připojení k internetu pomocí WiFi.

Stylová restaurace Vás zve do prostředí bývalého mlýna s možností pořádání rautů, firemních prezentací či školení, promocí, trachtací, svateb a jiných oslav. Restaurace má kapacitu 50 míst, salónek 60 míst a letní zastřešená terasa 35 míst. V prvním patře je pak k dispozici velký stylové zařízený sál s kapacitou 90 míst a v přilehlém salonku s barem je dalších 40 míst. U nás naleznete klasickou českou kuchyni, ale i speciality z mezinárodní kuchyně, pizzerii ....Váš číšník nejen že bude do detailů znát všechny nabízené pokrmy, ale bude vám také schopen poradit s jejich výběrem. 

Pro setkání skupin přátel či oslavu typu barbecue zde máme připravené příjemné posezení v přírodě "Párty ostrov" - samostatně stojící zrenovovaná stodola otevřená do přírody, vybavená vnitřním krbem s grilem, barem, zahradním nábytkem, lehátky. Pro zábavu je nachystán kroket a šipky. Grilovat lze podle přání jak masa, ryby, tak i po dohodě selátko.

Více než celé tisíciletí podstupují Finové od jednoho do sta let očistnou lázeň v sauně. Odhoďte napětí všedního dne a načerpejte u nás nové síly! K následné relaxaci Vám poslouží místnost, jednoduše nazvaná Odpočívárna. Tam už na Vaše prohřátá těla čeká příjemná atmosféra a klid.

Ať Vás trápí bolesti kloubů, svalů, nebo chcete jenom příjemně odpočívat, regenerovat po sportovním výkonu, objednejte se na tel. 581 622 656 a odpočiňte si při masáži klasické nebo relaxační.

Cyklisti vítáni!

  • odstavné místa pro kola
  • bezplatná uzamykatelná úschovna kol
  • poskytnutí základního nářadí pro jednoduché opravy
  • možnost umytí kola

„Penzion Příleský mlýn“ nemá zatím žádné recenze.