Recenze - Mgr. MARTIN BOUDA

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 71142274
Na Hrázi 141/21
Poděbrady 29001 CZ
www.golfagency.cz
608527006
info@golfagency.cz

Mgr. MARTIN BOUDA

10 DŮVODŮ PROČ HRÁT GOLF
Golf se těší stále větší oblibě, ale stále je mezi veřejností rozšířeno mnoho předsudků, které brání odvaze navštívit golfový areál nebo využít tréninkových služeb. Pokud ale o golfu uvažujete, měli bystě vědět alespoň těchto 10 bodů, které Vám změní pohled na golf:
Golf rozhodně není drahý
Říká se, že golf je finančně velmi nákladný sport. Opak je pravdou, v zahraničí se jedná o jeden z nejrozšířenějších sportů mezi širokou veřejností. V české republice jde stále ještě o nový, a tím pádem po mnoha stránkách pouze neznámý, sport. Přijďte se přesvědčit sami a budete mile překvapeni – vstup na tréninkové plochy je zdarma a to na neomezenou dobu, pokud nemáte golfovou hůl, půjčte si od známých, nebo Vám ji zapůjčíme za 50 Kč na celý den. Tréninkové míčky si můžete stejným způsobem u nás zapůjčit a to je vše. Celodenní pobyt v golfovém areálu Vás vyjde i jen na 50 - 100 Kč. Celkově lze golf finančně přirovnat k tenisu, squashi a dalším u nás rozšířeným sportům.
Ideální rodinný sport i hra
Golf umožňuje to, co málo jiných sportů a to, že na něj můžete vyrazit kdykoliv, jako celá rodina. Díky systému golfových hendikepů (HCP) spolu mohou soutěžit muži i ženy bez omezení věku či golfové výkonnosti, děti, začátečníci i dlouholetí hráči, přičemž každý má šanci na vítězství. Golf je opravdu většinou rodinnou sportovní aktivitou, neboť se časem k manželovi přidá manželka, k ní děti, přijde se podívat děda s babičkou, jak vnuk či vnučka hrají, od nich se to dozví teta se strýcem, kteří pošlou na trénink své děti a tak to jde stále dokola.
Hendikepový (HCP) systém
Hendikepový systém je úžasná věc, která umožňuje golfistům různých výkonnostních úrovní vzájemně rovnocenně soupeřit. Je to také jeden z důvodů obliby golfu. Jedná se totiž o ideální systém například pro rodinný golf – soupeření mezi dospělými a dětmi nebo mezi různě pokročilými hráči bez zjevného náskoku, přičemž obě strany předvádějí v rámci svých možností to nejlepší a vyhrát tak může kdokoliv. Přispívá to k dobré sportovní mentalitě a rychlým pokrokům. Například v tenise není něco takového myslitelné – horší s lepším hráčem si nikdy plnohodnotně nezahraje. V golfu je to totiž tak, že hráč hraje vždy primárně proti hřišti (to je jeho hlavní soupeř) a má řadu možností jak soupeřit s dalšími hráči – a to buď přímo nebo nepřímo.
Bezpečná a zdravá aktivita
Golfový pohyb není pro tělo v žádném případě „destruktivní“, naopak prospívá koordinaci a pohyblivosti jednotlivých částí těla a představuje tak pro rekreační hráče velkou výzvu přibližovat se této ideální souhře. Chůze je hlavní pohybovou složkou golfu a pro člověka je nepřirozenějším pohybem. Navíc je golf provozovaný v přírodě, na čerstvém vzduchu a v uklidňující zeleni. Duševní rovnováha je již jen přirozeným završením celého prostředí. Na sportovně založené hráče ale golf klade ty nejvyšší všestranné fyzické nároky.
Spojení s cestováním
Golf lze spojit s cestováním. Navštívit golfové hřiště v cizí zemi a rozdílné krajině je pro golfistu vždy zážitkem. Může se navíc jednat o společnou aktivitu celé rodiny. Cenově je poplatek za hru golfu v zahraničí srovnatelný s ČR nebo dokonce nižší – souvisí to s velkou tradicí golfu v zahraničí, kde je golf rozšířeným lidovým sportem. Mezi doporučené destinace patří Rakousko, Turecko, Florida, atd.
Možnost hrát golf v jakémkoliv věku
Golf je možné hrát od zhruba 4 let bez omezení horní věkové hranice. Na rozdíl od jiných sportů zde nejsou prioritní fyzické dispozice, ale pouze celková fyzická pohoda. Golf rovnoměrně zatěžuje pohybový aparát člověka a prospívá jeho vývoji či udržování kondice. V amatérské podobě nevyžaduje žádné extrémní vypětí či přepínání netrénovaného svalstva a výsledkem hry může být jen lehká a zdravá únava. Pozitivem je i to, že nehrozí žádný úraz jako v jiných sportech. Zajímavostí je, že hráči nad 55 a 70 let se sdružují v kategoriích seniorů a superseniorů a pořádají vlastní soutěže, které jsou mladým zapovězeny.
Smysl pro fair-play
Golf je férový a jeho pravidla platí v téměř nezměněné podobě více než 3 století. Vzhledem k tomu, že se jedná o hru, kdy je každý sám sobě i rozhodčím), bylo by podvádění velice snadné, ale ten, kdo by to udělal, by zcela jistě ztratil dobré jméno mezi ostatními golfisty a navíc by znevýhodnil sám sebe, neboť by jeho zapsaný hendikep neodpovídal jeho výkonnosti a soutěžení by pro něj bylo obtížnější. I proto je častým soupeřem hráčů jejich vlastní psychická pohoda, rozpoložení a morálka. U dětí golf pěstuje důležitý smysl pro spolupráci, komunikaci ve skupině a pro Fair-play.
Hodí se v práci, společenský aspekt
Golf spojuje lidi, dává možnost navazovat nová přátelství, poznávat spoluhráče i partnery (hodí se proto i pro firemní komunikaci a budování vztahů s klienty). Každá golfová hra je dostatečně dlouhá k tomu, abyste poznali spoluhráče, potkávali se s cizími hráči, popovídali si o zálibách či pracovních záležitostech. Golf bourá bariéry mezi lidmi a vytváří nová přátelství, která často přetrvávají řadu let či po zbytek života. Nové hráče většinou přivedou příbuzní, známí, kamarádi, které si již golfová hra podmanila.
Golf je silně návyková aktivita
Existuje mnoho lidí, kteří mohou potvrdit, že golf umí změnit životní styl. Myslíte si, že to není možné? Přijďte si golf vyzkoušet a zjistíte, že to kouzlo je v obrovské všestrannosti tohoto sportu – od fyzické výdrže, přes šikovnost až po psychickou vyrovnanost. Vše je navíc ideálně vyváženo a není nemožné to zvládnout, ale obtížnější je udržet dlouhodobou konzistenci, což je opravdová výzva nejen pro sportovní nadšence. Golf umí upravit životní styl manažerům, kdy přestávají být v práci do 22.00 a v 16:30 vyzvedávají rodinu a jedou společně na golf. Golf umí poskytnout novou a zábavnou aktivitu seniorům nebo poskytnout nový impuls lidem s různými onemocněními nebo hendikepy (bohužel ne těmi golfovými).


„Mgr. MARTIN BOUDA“ nemá zatím žádné recenze.