Recenze - Hotel Sokolský dům

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze

Hotel Sokolský dům

Šárka Václavíková
IČ 74645145
Nám. Míru 121
Domažlice 34401 CZ
www.sokolskydum.cz
379720084
info@sokolskydum.cz

Hotel Sokolský dům

Rodinný 3*** hotel se stylovou restaurací a letní terasou se nachází přímo na malebném historickém náměstí města Domažlice jež je lemované měšťanskými domy s loubím. Náměstí má zcela jinou atmosféru ve dne, když loubím pulzuje život, a večer, kdy utichne provoz a vynikne jak průhled osvětlenými klenbami loubí, tak i architektura historických měšťanských domů.

Na náměstí i v přilehlých uličkách se nachází množství pamětních desek, pomníků i bust upomínajících na významné osobnosti českého kulturního života, které ve městě žily nebo zde pobývaly. Pamětní desky zde mají např. B. Němcová, J. K. Tyl, J. Vrchlický, A. Jirásek, K. J. Erben a další známé osobnosti.

Hotel má 12 stylově zařízených pokojů a 3 apartmány. Každý pokoj je vybaven televizí, vlastním sociálním zařízením a po celém objektu je WIFI připojení zdarma. 

Restaurace Hotelu Sokolský Dům

Nově zrekonstruovaná restaurace s krbem a udírnou Vám nabízí velmi příjemné posezení. Naši kuchaři pro Vás připravují pochoutky výhradně z čerstvých surovin. Nabídka je široká! Pro fajnšmekry od tradiční svíčkové nebo kachní pečínky po hovězí steaky a pravou pizzu, ale samozřejmě i výběr z denního menu, polévek a v neposlední řadě domácí moučníky a netradiční dezerty.

Domažlická věž na náměstí
Kuriozitou na náměsí je 56 m vysoká válcová věž při arciděkanském kostele Narození Panny Marie. Odchyluje se o téměř 60 cm od své osy. V malé světnici pod střechou věže bydlel kdysi pověžný (později i ponocný) se svojí rodinou. Jeho hlavní náplní bylo střežit město před požárem i nepřáteli.


„Hotel Sokolský dům“ nemá zatím žádné recenze.