Recenze - Domek kata Matěje

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze

Domek kata Matěje
Celkové hodnocení akcí: 1
0% doporučuje (1 hodnocení)

Montecora s.r.o.
IČ 26101394
Latrán 107
Český Krumlov 38101 CZ
www.domekkatamateje.cz
777309376
katmatej@seznam.cz

Domek kata Matěje

Penzion "Domek kata Matěje" se nachází v historickém centru města u Budějovické brány,cca 3 min. od zámku a 5 min od náměstí.

  • Penzion Domek kata Matěje pochází z poloviny 16. stol. a dle dochovaných archivních záznamů v něm měl kdysi sídlo městský kat Matěj zvaný Dobrák
  • Výhled na zámek a zámecký park zaručený v každém pokoji
  • Pár kroků do centra (zámek 3 min, náměstí 5 min)
  • Ubytování dle volných kapacit v apartmánu ( příplatek ) nebo dvou(tří)lůžkovém pokoji
  • Apartmány mají vlastní koupelnu, 2 standardní pokoje mají společnou uzamykatelnou koupelnu

Dům pochází z poloviny 16. stol. Dle dochovaných archivních záznamů měl v něm kdysi sídlo městský kat Matěj, zvaný Dobrák, který proslul tím, že se snažil co nejvíce zmírnit utrpení odsouzených nešťastníků a mnoho jich zachránil před jistou smrtí.

Proslul také jako lidový léčitel a svérázný ranhojič a byl velmi oblíben jak u městské chudiny, ale velmi si ho považovali i bohatí měšťané. Pověst vypráví, že si ho pro jeho lidovou moudrost mnohokráte pozval " ke slyšení " ( neboli pro radu ) samotný Petr Vok z Rožmberka, když měl učinit nějaké závažné rozhodnutí.

Dívku Amálku z bohaté měšťanské rodiny Kosmatů, která byla neprávem obviněna a odsouzena k popravě s nasazením vlastního života zachránil. Byla sice popravena, ale později se objevila jako Matějovo manželka, se kterou měl sedm dětí, vesměs vážených občanů města. Tato záhada, kterou zmiňuje i dobový kronikář města nebyla nikdy vysvětlena.

Pokud se stanete našimi hosty, dozvíte se jak to tenkrát bylo, je to velice zajímavé a určitě se dobře pobavíte!!

V pozdějších dobách zde měl domov hlavní hajný rožmberského panství. Domek je velice citlivě zrekonstruován s důrazem na uchování původního historického rázu a zachování tehdejší středověké atmosféry.

Stylový nábytek byl vyroben dle starých dobových rytin aby co nejlépe dokresloval celkovou kouzelnou atmosféru domu.

Jsou zde pouze 4 pokoje ( dvou, třílůžkový,apartmán pro 5 osob a apartmán pro 2 osoby ), takže je zde velice klidná intimní atmosféra poskytující absolutní soukromí pro vítané návštěvníky. Z každého pokoje je překrásný výhled na zámek a zámeckou zahradu.

Vřele doporučujeme pro návštěvníky, kteří mají rádi atmosféru starých zašlých časů a chtějí prožít noc v romantickém a fantazii rozvíjejícím prostředí.

Ocitnete se v nefalšovaném středověku ( ovšem s komfortním zázemím ) a pocítíte neskutečně příznivou atmosféru a příjemnou pohodu, která z domu vyzařuje.

V jiných penzionech středověký styl napodobují, u nás ho prožijete!

Budete si zde připadat jako ve staré pohádce z dávných dob.


Zákazníci hodnotí „Domek kata Matěje“

21.3.2018 11:27
Recenze „Domek kata Matěje“ pro akci „3denní romantický pobyt se snídaní“: 44508
Zákazník by svým přátelům akci nedoporučil
Slovní zhodnocení:
Veškeré víkendy v daném termínu jsou obsazené, dále pokud chcete apartmán musíte si připlatit, což nikde není avizované atd. Je to naposledy co jsem tady něco kupoval.
Byla recenze pro vás přínosná?
Ano
0
Ne
0
1

Ukončené akce klienta

3denní romantický pobyt
Domek kata Matěje
3denní romantický pobyt se snídaní
Domek kata Matěje
3denní romantický pobyt se snídaní
Domek kata Matěje