Recenze - Dana Hermanová

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 68011016
61
Žarošice 69634 CZ
www.aaxiris.cz/obrazky
774368739
aaxprojekt@centrum.cz

Dana Hermanová

Začalo to fraktály
Fraktálové obrázky vznikají díky matematickým zákonitostem a pevným pravidlům, celkový jejich dojem je pak umocněním této pravidelnosti, repetitivnosti a matematické krásy. Vidíme v nich opakující se vzory, linie, tvary, abstraktní umění i vyjádření okolního světa, přírody i vesmíru.
Některé programy pro tvorbu fraktálů umožňují tímto procesem nechat projít také fotografie, což vede rovněž ke vzniku zajímavých efektů.
klasika: mandelbrot obvyklé: spirály apod. z fotografie květiny
Jenže fraktály jsou až příliš dokonalé. Fotografie je také dokonalá, většinou zobrazí přesně to, co vidíme. A když se pustíme do práce s počítačovou grafikou, mohou vzniknout dílka všebarevná, stylizovaná množstvím způsobů. Jistě, mnozí mají digitální fotoaparáty přímo s implementovanou funkcí přetváření obrázků pomocí různých uměleckých filtrů, ale jako zábavnější se pak nabízí možnost použít více kombinací až dodatečně, s vlastní tvůrčí invencí.
klasika: kaleidoskop z fotografie obvyklé: filtrované barvy apod. obvyklé: noční filtr
Takže pak se dáme do vytváření, přetváření, měnění, vylepšování, hledání toho nejlepšího, co v obrázku chceme vidět. Třeba takto?


„Dana Hermanová“ nemá zatím žádné recenze.