Recenze - Cestovní kancelář - Sport s.r.o.

Upozornit na slevy tohoto zařízení

Zpět na recenze


IČ 24746410
Mattioliho 3271/4
Praha 10600 CZ
www.hotel-semerink.cz
777268333
info@ck-sport.cz

Cestovní kancelář - Sport s.r.o.

Hotel se nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor v obci Janov nad Nisou v nadmořské výšce 650 m n.m. Jizerské hory jsou významným střediskem letní a zejména zimní rekreace. Vzdálenost hotelu od okresního města Jablonce nad Nisou je cca 4 km a lze do něj dojít pěšky po značené turistické cestě kolem Jablonecké přehrady, která v létě skýtá možnost koupání či rybaření. Okolí hotelu je protkáno množstvím značených turistických tras, které Vás při letní turistice zavedou na nejkrásnější místa Jizerských hor.
Krásu a zajímavost hor zvyšují zimní lyžařská a turistická zařízení. Jedno z největších středisek zimních sportů je kopec Severák (804 m n.m.), který je od hotelu vzdálen pouhých 400 metrů. Vrchol Severáku poskytuje překrásné výhledy do okolní krajiny, který je 15 minut chůze od hotelu. Jeho nezalesněné svahy jsou ideální pro lyžařské sporty všeho druhu. Na své si přijdou nároční lyžaři i lyžaři začátečníci. V současné době je zde k dispozici 10 lyžařských vleků.
Milovníci běžek mohou využít desítek kilometrů upravených stop Jizerské magistrály. Jedna z jejích větví začíná právě pod Severákem na Hrabětické louce. V blízkém okolí hotelu vedou též tratě Maxovského zimního areálu. Běžeckými tratěmi je možné projít celé Jizerské hory až do Harrachova a Krkonoš a na druhou stranu do Lužických hor.
V letních měsících jsou Jizerské hory výborným místem pro cyklistiku. K cyklistice se využívají turistické cesty i cesty Jizerské magistrály. Je zde v okolí mnoho zajímavostí, které stojí na kole navštívit.


„Cestovní kancelář - Sport s.r.o.“ nemá zatím žádné recenze.